fbpx
0

BT NANO - krótkie

  Kod

  Łączenie

  Platforma

  PLATFORM

  Średnica Ø

  Długość

  Kołnierz

  Kod kolorystyczny

  Kształt

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  NIESTANDARDOWE WSKAZANIA W LECZENIU IMPLANTOLOGICZNYM

  Aby zaplanować leczenie i prawidłowo wszczepić implant, należy znać wymagane techniki chirurgiczne i posiadać odpowiednie kwalifikacje. Przed każdym zabiegiem implantacji należy przeprowadzić dokładny wywiad medyczny u pacjenta (konieczna jest analiza kliniczna i radiograficzna) i należy ocenić wszystkie możliwe zagrożenia związane z leczeniem za pomocą implantatów stomatologicznych. Ważną kwestią jest też właściwa diagnoza oczekiwań pacjenta. Ścisła komunikacja między pacjentem, dentystą, chirurgiem i technikiem dentystycznym jest niezbędna do uzyskania pożądanego wyniku protetycznego. Dobrze zaprojektowany protokół chirurgiczny oparty na badaniu przed-operacyjnym i dobrze zaplanowane leczenie jest warunkiem uzyskania pomyślnego wyniku.

  W szczególnych sytuacjach klinicznych specjalnie zaprojektowany typ implantu jest bardziej wskazany niż standardowa linia implantów. Linia implantów BT-SAFE jest poszerzona o implanty BT-NANO: 5 mm lub 6 mm krótki implant o 3. różnych średnicach (4,2 mm / 4,8 mm / 6,0 mm), który można wszczepić za pomocą kasety chirurgicznej BT-SAFE. Dzięki temu można uniknąć rozbudowanych procedur augmentacji i wesprzeć dłuższe, regularne implanty BTK. Należy pamiętać, że implant BT-NANO wymaga użycia szerokich komponentów protetycznych KW (konic wide = Ø 3,4 mm).

  WSKAZANIA OGRANICZONE

  KRÓTKIE IMPLANTY (NP. BT-NANO)

  Ze względu na zmniejszoną powierzchnię do zakotwiczenia w kości, implanty o długości 6 mm lub mniejszej należy stosować wyłącznie do następujących wskazań:

  -jako dodatkowy implant w połączeniu z dłuższym niż 6mm implantem do potrzymania uzupełnień opartych na implantach.

  – jako implant pomocniczy do projektów belek osadzonych na implantach wspierające protezy całkowite w przypadkach ostrej atrofii kości.

  Cechy implantów BT-NANO

  Ultrakrótkie, samogwintujące stożkowe implanty BT-NANO wykonane są z komercyjnie czystego, obrabianego na zimno tytanu klasy 4, posiadają powierzchnie podwójnie wytrawianą kwasem i są przeznaczone do wszczepu na poziomie kości. Implant jest specjalnie gwintowany w części koronarnej i posiada gładki kołnierz o wysokości 0.6 mm zapewniając doskonałe zarządzanie kością kortykalną. Nominalna, maksymalna średnica implantów znajduje się 1,5 mm od platformy implantu, co zapewnia szczelność bez naprężeń w kości korowej. Zintegrowane połączenie implantu z łącznikiem, zwężone, tak, że platforma implantu pozwala zachować tkanki miękkie jako szerokość biologiczną (koncepcja zmiany platform).

  Zwężający się kształt ciała implantu, w połączeniu z konstrukcją nici, jest przygotowany tak, aby umożliwić stopniową kondensację kości w kierunku promieniowym, zapewniając dobrą pierwotną stabilizację na poziomie koronowym, gdzie występuje największe uszczelnienie implantu, nawet w przypadku kości niskiej jakości. BT-NANO ma zoptymalizowaną konstrukcję odporną na obciążenia boczne. Gwint implantu ma powierzchnię o 27% większą w porównaniu do tradycyjnych implantów o tym samym rozmiarze i jest ostry do 2 mm od platformy, gdzie staje się lekko kwadratowy.

  Stożkowe połączenie zapewnia doskonałe uszczelnienie pomiędzy implantem a łącznikiem, eliminując możliwość mikro-ruchów i wtargnięcie bakterii. Połączenie stożkowe Morse’a ma głębokość 2,1 mm o koncie równym 11 ° dla każdej strony i heksagonalną powierzchnie protetyczną. Implant BT-NANO charakteryzuje się jednym rodzajem połączenia kompatybilnym dla szerokich elementów protetycznych (KW).

  ULOTKA

  Filters