fbpx
0

BT SAFE

  Kod

  Łączenie

  Platforma

  PLATFORM

  Średnica Ø

  Długość

  Kołnierz

  Kod kolorystyczny

  Kształt

  Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

  CHARAKTERYSTYKA IMPLANTÓW: BT-SAFE

  Implanty BT-Safe są przeznaczone do doustnej implantacji śródkostnej szczęki dolnej lub górnej oraz rehabilitacji funkcjonalnej i estetycznej u pacjentów z całkowitym lub częściowym bezzębiem. Wykonane są z komercyjnie czystego, obrabianego na zimno tytanu klasy 4 i posiadają powierzchnię podwójnie wytrawianą kwasem (DAE). Implant BT-Safe jest implantem śród-kostnym i samogwintującym, który zastępuje korzeń naturalnego zęba.

  Zapewniają doskonałą stabilność pierwotną, dlatego szczególnie zalecane są do wczesnej lub natychmiastowej implantacji poekstrakcyjnej i/lub natychmiastowego obciążenia u pacjentów z bezzębiem.

  Charakteryzuje się 0.7 mm zwężanym, gładkim kołnierzem z mikro-gwintem i posiada podwójne prowadzenie o skoku 2.4mm, gdzie gwint trygonalny znajduje się w części wierzchołkowej, a gwint o przekroju kwadratu w części kortykalnej implantu.

  Linia implantów BT-Safe posiada jeden rodzaj połączenia. Połączenie z łącznikiem jest połączeniem stożkowym (MTH) (11° sześciokąt) i jest kompatybilna z regularnymi (KR) lub szerokimi (KW) komponentami protetycznymi odpowiednio dla średnic: 3.3, 3.7, 4.1, 4.8 i 4.8, 6.0.

  Linia implantów BT-Nano to implanty o dużej kompatybilności dla przypadków z ciężką atrofią kości. Implanty BT-Nano (KW) o średnicach: 4.2, 4.8, 6 mm i długościach 5 lub 6 mm posiadają heksagonalne łączenie stożkowe (MTH).

  Implanty BT-Safe i BT-Nano są przystosowane zarówno do gojenia zamkniętego jak też otwartego.

  Portfolio rozwiązań i komponentów protetycznych BTK poparte jest wszechstronnym doświadczeniem klinicznym. Biotec dostarcza szeroki wybór produktów, które spełniają zarówno oczekiwania klinicystów jak i potrzeby pacjenta.

  BTK.dental oferuje rozwiązania dopasowane do każdej sytuacji klinicznej również poprzez produkty indywidualne – specjalnie projektowane i wytwarzane indywidulanie dla pacjenta.

  Do wprowadzenia implantów BT-Safe i BT-Nano przeznaczona jest kaseta chirurgiczna BT-ISYKONE.

  BTK oferuje sterowany protokół chirurgiczny z kompletną dokumentacją cyfrową i realizacją odpowiednich szablonów chirurgicznych, aby wspierać dokładne zaplanowanie leczenia.

  CZĘŚĆ KORONALNA I SZYJKA IMPLANTU

  Profil zwężający się z tyłu części wieńcowej zapewnia doskonałe zarządzanie kością korową, pomagając w ten sposób poprawić podparcie tkanek miękkich i zachować kość korową. W obszarze korowym, gdzie nie ma nici, znajduje się maksymalna średnica implantu. Ma to na celu uzyskanie efektu uszczelnienia bez obciążenia kości korowej. Mikrogwinty w części koronowej przyczyniają się do poprawy BIC (Bone to Implant Contact), zwiększając powierzchnię styku między implantem a kością, zmniejszając resorpcję kości.

   

  PLATFORM SWITCHING

  Przesunięcie platformy to koncepcja osadzania elementu protetycznego o węższej średnicy na platformie implantu o większej średnicy, tworząca odsłonięty grzbiet na platformie implantu dla tkanki miękkiej.

  Jak wykazano w literaturze, pozwala zachowanie tkanek miękkich i  marginalnego poziomu kości z uwzględnieniem koniecznej szerokości biologicznej.

  DOSKONAŁE ŁĄCZENIE IMPLANTU Z NADBUDOWĄ

  Linia implantów BT-SAFE ma połączenie sześciokątne MORSE-TAPER (MTH) między implantem a filarem. To połączenie charakteryzuje się częścią stożkową 11 ° powyżej konfiguracji heksagonalnej. Połączenie ze stożkowym interfejsem jest w stanie wytrzymać większe obciążenia osiowe i poprzeczne w porównaniu z płaską konstrukcją interfejsu. Ponadto konstrukcja prowadzi zaczep do przewidywalnej pozycji, z dokładnym dopasowaniem do wewnętrznej części implantu.

  ULOTKA

  Filters