Twój uśmiech to Ty, weź go na poważnie

Cel

Pierwsze w Polsce i Europie specjalistyczne Centra IUXTA 3D powstały z myślą o leczeniu pacjentów z całkowitym zanikiem kości w szczęce lub żuchwie, u których na wykonanie odbudowy tkanki kostnej i wszczepienie implantów jest już za późno.

Wybrane ośrodki dają też możliwość osobom z dużymi zanikami kości na nowoczesną rehabilitację w krótszym okresie i z dużą przewidywalnością, bez konieczności przeprowadzania rozciągniętej w czasie regeneracji i osseointegracji (tj. w procedurze klasycznej).

IUXTA 3D - Rozwiązanie dla pacjentów z zanikiem kości

Jest to pierwsze na świecie indywidualne rozwiązanie dla pacjentów z problemem zaniku kości, który dotychczas wykluczał ich z możliwości przywrócenia funkcji żucia i pięknego uśmiechu. Nową metodę oferują Ci Centra Implantologii Podokostnowej IUXTA 3D w Polsce, Czechach, Słowacji. 

Zalety IUXTA 3D dla pacjenta:

 • Leczenie w ciągu jednego dnia
 • Skrócenie czasu rehabilitacji
 • Brak konieczności regeneracji
 • Przywrócenie uśmiechu i funkcji żucia w jeden dzień
 • Implanty na receptę – indywidualne dla każdego pacjenta
 • Implanty stworzone w technologii 3D z najlepszej jakości spiekanego tytanu

Ważne Zagadnienia

To nowe rozwiązanie implantologiczne produkcji włoskiej, firmy Biotec srl. Składa się ono z tytanowej siatki (indywidualnie przygotowanej konstrukcji) idealnie zaprojektowanej dla każdego pacjenta, opierającej się o szczękę lub żuchwę i przymocowanej za pomocą tytanowych śrub. Często jest jedyną szansą na powrót do dawnego stylu życia dla osób z całkowitym zanikiem kości w szczęce lub żuchwie, u których niemożliwe jest wykonanie odbudowy tkanki kostnej i wszczepienie implantów. IUXTA 3D – to trwale zamocowana w jamie ustnej odbudowa protetyczna, która przywraca pacjentowi komfort, porównywalny z posiadaniem naturalnych zębów.

IUXTA 3D – to nowe rozwiązanie implantologiczne, składające się z tytanowej siatki, której konstrukcja jest indywidualnie zaprojektowana i przygotowana dla każdego pacjenta. Metalowa rama zostaje wszczepiona w szczękę lub żuchwę i przymocowana za pomocą śrub. Do siatki przytwierdza się łączniki, które pełnią podobną funkcję jak implanty – stanowią podstawę do nałożenia pracy protetycznej. Konstrukcja IUXTA 3D – jest w całości wykonana z tytanu, materiału niezwykle cenionego w implantologii ze względu na wysoką biokompatybilność, doskonałą integrację z kością i brak wywoływania reakcji alergicznych. Siatka jest spersonalizowana i uformowana w sposób dokładnie dopasowujący się do kości pacjenta. Osiągnięcie maksymalnej precyzji na każdym etapie leczenia jest możliwe dzięki projektowaniu konstrukcji IUXTA 3D w programie komputerowym 3D. Projekt ten stanowi podstawę do wyprodukowania tytanowej pracy w specjalnej frezarce, pod okiem wykwalifikowanych techników stomatologicznych.

Za pomocą systemu IUXTA 3D można przeprowadzić leczenie u pacjentów, u których nastąpił znaczny zanik tkanki kostnej z powodu procesu, który rozpoczął się na skutek utraty zębów. Do zaniku może doprowadzić zarówno nieleczone bezzębie, jak i wieloletnie noszenie protezy ruchomej, przenoszącej siły żucia na błonę śluzową. W takiej sytuacji kość traci swoje naturalne obciążenie i zaczyna stopniowo jej ubywać. Do pewnego momentu zjawisko to można powstrzymać, przeprowadzając chirurgiczny zabieg odbudowy tkanek. Jeżeli jednak zmiany postąpią za daleko, niemożliwe będzie wszczepienie implantów dentystycznych, które muszą być otoczone szczelnie przez tkankę kostną. Do niedawna osoby, które zostały dotknięte problemem znacznego zaniku kości, skazane były na stosowanie protezy ruchomej, nie zapewniającej jednak pełnego komfortu użytkowania i często nie satysfakcjonującej pacjentów.

Aby zapewnić możliwość użytkowania estetycznej i funkcjonalnej protezy stałej wszystkim pacjentom, stomatolodzy poprzez wykorzystanie wszystkich dostępnych najnowszych technologii, opracowali system IUXTA 3D. Ta innowacyjna metoda daje szansę na posiadanie stałej odbudowy uzębienia pacjentom, u których nie można powstrzymać zaniku kości nawet poprzez przeprowadzenie chirurgicznego zabiegu odbudowy tkanek. Siatka zostaje przymocowana za pomocą śrub tytanowych, które z czasem całkowicie zintegrują się z tkanką. IUXTA 3D stanowi idealne dopasowanie do istniejącej kości, co umożliwia natychmiastowe obciążenie wcześniej przygotowaną pracą tymczasową, osadzoną na filarach protetycznych. Metoda pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty znacznie szybciej, niż w przypadku złożonego leczenia, obejmującego odbudowę lub przeszczep kości i wszczepienie implantów.

1. Leczenie IUXTA 3D jest realizowane w indywidualny sposób. Elementy są przygotowywane dla każdego pacjenta na podstawie jego uwarunkowań anatomicznych. Dlatego bardzo ważny jest pierwszy etap, czyli precyzyjna diagnostyka i stworzenie planu leczenia. W tej części zabiegu pobrany zostaje wycisk uzębienia pacjenta oraz wykonuje się zdjęcia, na podstawie których powstaje projekt leczenia w technologii CAD CAM;

2.
Następnie sprzęt o bardzo wysokiej technologii wytwarza na podstawie komputerowego projektu trójwymiarową konstrukcję, idealnie dopasowaną do jamy ustnej pacjenta. Jest to specjalna tytanowa siatka IUXTA 3D, która będzie stanowiła podstawę do zamocowania pracy protetycznej;

3.
Zasadnicze leczenie IUXTA 3D, podobnie jak w przypadku implantów dentystycznych, składa się z części chirurgicznej i protetycznej. Pierwsza z nich obejmuje wszczepienie siatki w szczękę lub żuchwę za pomocą śrub mocujących. Zabieg wykonywany jest w narkozie albo przy użyciu znieczulenia komputerowego czy też farmakologicznego. Następnie pacjent otrzymuje tymczasową odbudowę protetyczną, która gwarantuje pełną funkcjonalność jamy ustnej w czasie gojenia się miejsca zabiegowego. Okres ten trwa zazwyczaj 3-4 miesiące;

4.
Drugi etap leczenia IUXTA 3D obejmuje trwałe umieszczenie odbudowy protetycznej na zamocowanych do siatki łącznikach. Od tej pory pacjent może cieszyć się komfortem użytkowania stałej protezy, która funkcjonuje i wygląda jak jego naturalne zęby.
 • Daje szansę na posiadanie stałej odbudowy zębów, nawet u osób z całkowitym zanikiem kości;
 • Zapewnia komfort użytkowania porównywalny z posiadaniem naturalnego uzębienia;
 • Nie wymaga przeprowadzenia zabiegu odbudowy kości;
 • Kompleksowo rozwiązuje problem bezzębia;
 • Eliminuje dyskomfort towarzyszący noszeniu protezy ruchomej.

Jak przebiega Leczenie Implantologiczne?

Twój dentysta chętnie pokaże Ci wszystkie etapy zabiegu implantologicznego z użyciem komponentów BTK.
Zasadniczo operacja przebiega w następujących etapach:

1. Diagnoza

Lekarz analizuje sytuację i ustala najbardziej odpowiednie leczenie dla swojego pacjenta, korzystając ze zdjęcia RTG. Przedstawia wówczas wszystkie zalety i możliwe alternatywy terapii.

2. Wszczepienie implantu

Lekarz zwykle umieszcza implanty dentystyczne BTK w znieczuleniu miejscowym. W kości szczęki zostaje utworzone miejsce adaptacji, w które wszczepia się implant. W zależności od stanu pacjenta można umieścić na implancie tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Pozwala to na pokazanie naturalnego wyglądu już od pierwszego zabiegu.

3. Proces Gojenia

Czas gojenia szacowany jest na okres od sześciu tygodni do kilku miesięcy (w zależności od stanu pacjenta). Umożliwią implantowi mocne zakotwiczenie w kości szczęki. Usunięcie szwu chirurgicznego następuje po około tygodniu. Dokładna higiena jamy ustnej ma podstawowe znaczenie dla procesu gojenia się i powrotu do zdrowia.

4. Praca laboratorium

Pracując na wycisku, laboratorium protetyczne wykonuje indywidualne uzupełnienie ostateczne, które zostaje wstawione przez dentystę po upływie czasu rekonwalescencji.

Dlaczego wybrać Implanty Dentystyczne BTK?

1. Twój uśmiech jest bezpieczny z BTK​

Twój lekarz stomatolog wybrał dla ciebie najlepsze! System implantologiczny BTK jest wytwarzany w zgodzie z najwyższymi standardami jakości normy EN ISO 13485, dyrektywą MDD 93/42/EEC; załącznik II i posiada znak CE. Komponenty produkowane są z wysokiej jakości biokompatybilnych materiałów i przy użyciu najnowszej technologii wraz z weryfikacją jakości. Wszystkie komponenty btk są produkowane we włoszech.

2. Badania i innowacje​

BTK współpracuje z wiodącymi klinikami, placówkami badawczymi oraz uniwersytetami. Bierze czynny udział w wieloośrodkowych badaniach na świecie, mających na celu innowacje i postępy w zakresie rekonstrukcji dentystycznych. Dzięki tym wszystkim podstawowym działaniom BTK opracowuje własne rozwiązania we współpracy z wieloma specjalistami z dziedziny implantologii.

3. Szkolenia i ciągła aktualizacja​

BTK jest firmą głęboko przekonaną o istotnym znaczeniu szkoleń i stałej aktualizacji medycyny, dlatego sugeruje liczne kursy prowadzone przez profesjonalistów, które pozwolą Twojemu dentyście poznać i doświadczyć naszych produktów w najlepszy możliwy sposób. Przykładem są szkolenia organizowane przez naszą firmę : „European Implantology Center”, współpracujący lekarze mają możliwość doskonalenia przy użyciu najnowszych technologii pod okiem światowej sławy profesorów implantologów.

Ważne Pytania

 • Daje szansę na posiadanie stałej odbudowy zębów, nawet u osób z całkowitym zanikiem kości;
 • Zapewnia komfort użytkowania porównywalny z posiadaniem naturalnego uzębienia;
 • Nie wymaga przeprowadzenia zabiegu odbudowy kości;
 • Kompleksowo rozwiązuje problem bezzębia;
 • Eliminuje dyskomfort towarzyszący noszeniu protezy ruchomej.

Implant dentystyczny BTK to kilkumilimetrowy instrument medyczny, którego średnica i długość zmieniają się w zależności od warunków anatomicznych. Przypomina on małą śrubkę, która działa jak naturalny korzeń usuniętego zęba. Implanty dentystyczne BTK są wykonane z tytanu, naturalnego składnika, który całkowicie i łatwo integruje się z ludzkim układem kostnym.

Większość pacjentów może zastąpić brakujące zęby implantami stomatologicznymi, ale tylko lekarz dentysta może dokładnie to stwierdzić. Tylko Twój lekarz dentysta może na podstawie przeprowadzonego badania diagnostycznego dokładnie ocenić i udzielić określonych zaleceń na temat najlepszej opcji leczenia implantologicznego, która będzie dogodna dla Ciebie i Twojego budżetu Zapytaj już dziś lekarza dentysty, jakie korzyści możesz uzyskać dzięki leczeniu z zastosowaniem implantów stomatologicznych.

Koszty leczenia implantologicznego zmieniają się w zależności od złożoności każdego przypadku: dentysta poda prawidłową wycenę zastanej sytuacji. Pamiętaj: wszystkie korzyści wynikające z operacji implantologicznej stanowią długoterminowy zysk!

Do Pobrania

ULOTKI INFORMACYJNE

Paszport BTK.DENTAL

Scroll to Top